مزیت های استفاده از لیزر کیست مویی برای درمان

مزیت های استفاده از لیزر کیست مویی برای درمان

لیزر کیست مویی

کیست مویی که بیشتر در قسمت پایین کمر و دنبالچه مشاهده می شود و علت های متفاوتی برای بروز این بیماری دیده شده می تواند شما را در نشستن و برخاستن به همراه درد آگاه کند. با توجه به پیشرفت هایی که در زمینه ی علم پزشکی به وجود آمده فرد بیمار بدون درد و خونریزی و بدون عوارض درمان می شود. در واقع ما همیشه به دنبال روش های جدید برای درمان هستیم و روش های سنتی قدیمی جای خود را به روش های قطعی جدید و بدون عوارض داده است. برای درمان بیماری درد آور کیست مویی ما به شما درمان تضمینی بدون درد و خونریزی با لیزر را توصیه خواهیم کرد.

لیزر کیست مویی روشی بدون عارضه بوده که می توان گفت بهترین روش برای درمان کیست مویی به صورت سرپایی می باشد و مزیت آن این بوده که محل برش با کمترین اثر و در کمترین زمان ترمیم خواهد شد.

درمان کیست مویی پرتو کلینیک

لیزر کیست مویی بهترین روش درمان است. در عمل لیزر کیست مویی اشعه ایکس، مو و عفونت داخل کیست را از بین میبرد. جراحی با لیزر حدود ۲۰ الی ۴۰ دقیقه طول میکشد و با بی حسی موضعی است و این روش بدون درد و خونریزی است. لیزر از جمله درمان هایی میباشد که در آن برگشت مجدد کیست مویی امکان ندارد.

آیا کیست مویی با دارو درمان میشود؟

در صورتی که کیست مویی کوچک باشد و عفونت نکرده باشد، ممکن است با استفاده از داروها و پمادهای آنتی بیوتیک ضد باکتری موضعی مثل سفالکسین درمان شود. اما در صورتی که کیست بزرگ و عفونی شده باشد با درمان دارویی بهبود نمی یابد و نیاز به روش‌های جراحی مانند باز کردن و تخلیه چرک کیست مویی می باشد.

انواع عمل جراحی کیست مویی

جراحی کیست مویی

جراحی کیست مویی انواع مختلفی داشته و هر کدام از روش ها دارای مزایا و معایب خاص خود میباشد. پزشک با توجه به نوع کیست مویی عملی که قرار است انجام شود را مشخص میکند. اما جدیدترین روش برای درمان این عارضه لیزر کیست مویی می باشد که روش درمان بدون جراحی است.

عمل کیست مویی باز بهتر است یا بسته ؟ جراحی کیست مویی به روش بسته بهتر است زیرا زخم بخیه زده می شود و روی آن بسته می شود امکان عفونت کمتر است و نیازی به پانسمان های طولانی مدت ندارد.

عمل کیست مویی باز بخیه ندارد و روی زخم باز گذاشته می شود به همین دلیل تعویض مرتب پانسمان برای ترمیم زخم باز کیست مویی خیلی مهم است و به دلیل نزدیکی این ناحیه به مقعد باید هنگام اجابت مزاج مراقب بود تا عفونت از مقعد و مدفوع به زخم کیست مویی باز سرایت نکند و زخم آلوده نشود.

سایر روش های قدیمی درمان کیست مویی شامل عمل کیست مویی باز، عمل کیست مویی بسته (جراحی کیست مویی با بخیه) و روش فلپ یا جراحی پلاستیک می باشد.

If you need surgery, your health care provider numbs the area and removes the cyst through an incision.

After removing the cyst, your health care provider might:

Leave the wound open. In this option, the surgeon leaves the wound open and packs it with dressing. This allows the area to heal from the inside out. This takes longer but makes it less likely the cyst will come back.
Close the wound with stitches. In this option, the surgeon closes the wound with stitches. This process results in a shorter healing time but has a greater risk of the cyst coming back.

در صورت نیاز به جراحی، پزشک ناحیه مورد نظر را بی حس کرده و کیست را از طریق یک برش خارج می کند.

پس از برداشتن کیست، پزشک ممکن است:

زخم را باز بگذارد.: در این گزینه، جراح زخم را باز می گذارد و آن را با پانسمان می بندد. این باعث می شود که ناحیه کیست از داخل به بیرون بهبود یابد. این کار بیشتر طول می کشد اما احتمال بازگشت کیست را کاهش می دهد.
زخم را بخیه می زند: در این گزینه، جراح زخم را با بخیه می بندد. این فرآیند منجر به زمان بهبودی کوتاه‌تری می‌شود، اما خطر بازگشت کیست بیشتر است.

https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/pilonidal-cyst/diagnosis-treatment/drc-20376332

مزایای لیزر کیست مویی نسبت به جراحی

موارد زیر شامل مزایای لیزر در مقایسه با عمل جراحی کیست مویی می باشد:

  • صرفه جویی در وقت و هزینه: لیزر کیست مویی به صورت سرپایی در مطب و در کمتر از یک ساعت انجام می شود در حالیکه برای عمل جراحی باید قبل از عمل و بعد از عمل در بیمارستان بستری شوید. در مورد هزینه هم ممکن است در ابتدا گمان کنید که هزینه لیزر کیست مویی بالاتر از جراحی است اما در واقع هزینه درمان با لیزر مقرون به صرفه تر بوده و شامل هزینه های اضافی و جانبی بستری شدن و بیهوشی نمی شود.
  • درد و خونریزی کمتر: به دلیل اینکه در روش لیزر عروق و بافت های آسیب دیده ترمیم می شود فرد درد و خونریزی کمتری نسبت به جراحی که با تیغ و چاقو انجام می شود خواهد داشت.
  • دوره نقاهت : دوران نقاهت بعد از عمل کیست مویی با لیزر کمتر بوده و اگر با فرد با لیزر درمان شود نیازمند دوره نقاهت کمتری است و به سرعت می تواند به روتین زندگی و کارهای روزانه خود برگردد در حالی که در روش عمل جراحی ممکن است نیاز به چند هفته استراحت مطلق باشد.
  • عوارض کمتر: لیزر درمانی به عنوان روشی با حداقل عوارض شناخته شده است در حالی که جراحی ممکن است شامل عوارض های مختلفی مانند بی اختیاری گردد.
  • عمل جراحی کیست مویی با لیزر بدون نیاز به بیهوشی و با بی حسی موضعی انجام می شود.
  • مقایسه نتایج لیزر و جراحی کیست مویی نشان داده که لیزر کیست مویی نتایج قطعی و موفقیت آمیز بیشتری داشته و درصد بازگشت و عود مجدد بیماری کمتر بوده است.
  • جای زخم و اسکار روی پوست: در روش جراحی کیست مویی به دلیل اینکه با تیغ و چاقوی جراحی انجام می شود ظاهری زشت ایجاد میکند و جای سوراخ در کمر باقی میماند. در حالیکه در روش لیزر کیست مویی هیچ گونه اثری از جای زخم روی پوست باقی نمی ماند.

هزینه لیزر کیست مویی در تهران چقدر است؟

ممکن است که در مراحل ابتدایی و اولیه این بیماری گمان کنید نیازی به درمان ندارید اما باید بدانید که با پیشرفت سینوس و زیاد شدن عفونت و چرک داخل آن امکان عفونی شدن خون هم وجود دارد و هرچه سریع تر باید با استفاده از لیزر یا جراحی، عفونت زیر پوست و محتویات داخل کیست تخلیه شود.

اکثر بیماران در توجیه برای دیر اقدام کردن جهت درمان کیست مویی خود دو دلیل ترس از تیغ جراحی و هزینه بالای لیزر را عنوان می کنند. لیزر روش نوینی است که عوارض و خطرات تیغ جراحی را ندارد و در مدت زمان کمی با بی حسی موضعی و به صورت سرپایی در مطب قابل انجام می باشد.

در لیزر کیست مویی بیمار هیچ گونه درد و خونریزی که در جراحی سنتی هست را حس نمی کند و امکان بازگشت و عود مجدد بیماری نیز نزدیک به صفر می باشد.

اما در مورد اینکه هزینه جراحی کیست مویی با لیزر چقدر است باید بگوییم امکان تعیین هزینه مشخص و دقیق بدون معاینه و ویزیت بیمار توسط پزشک وجود ندارد. باید دکتر کیست مویی شما را معاینه کند و بر اساس شدت علائم و گسترش عفونت، هزینه لیزر کیست مویی را به شما بیان کند.

منبع: بهترین مرکز لیزر کیست مویی در تهران

توجه: این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و سایت لایف کنترل هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

دیدگاهی در “مزیت های استفاده از لیزر کیست مویی برای درمان

  1. من جراحی کردم واقعا پشیمونم دوستم رفته بود پرتو کلینیک اونم لیزر کرد خیلی راحت شد کاش منم از اول با لیزر درمان میکردم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *