دلایلی که همیشه سردتان هست

دلایلی که همیشه سردتان هست

دلایلی که همیشه سردتان هست

‍ اگر همیشه سردتان است، دست ها و پاهایتان یخ می زند و حتی در فصل گرما هم بیشتر از دیگران لباس می پوشید، ممکن است مشکلی در بدن تان وجود داشته باشد. در ادامه می خواهیم ببینیم چه عواملی باعث می شود بعضی افراد همیشه احساس سرما کنند.

۱- کمبود آهن دارید

گلبول های قرمز خون برای حمل اکسیژن در جریان خون به آهن نیاز دارند و وقتی سطح آهن بدن پایین باشد، این کمبود می تواند گردش خون در بدن را مختل کند.

۲- کمبود ویتامین ب ۱۲ دارید

کم خونی ناشی از ویتامین ب ۱۲ هم باعث احساس سرما، بی حسی و پایین بودن انرژی می شود.

۳- مشکل تیروئید دارید

وقتی بدن شما به اندازه ی کافی هورمون تیروئید برای تنظیم سوخت و ساز خود تولید نکند، این مسأله باعث می شود که همیشه احساس سرما کنید.

۴- لاغر هستید

اگر به قدری لاغر هستید که کمبود وزن دارید و همیشه احساس سرما می کنید، این مسأله دو دلیل دارد. وقتی مقدار چربی ها کم باشد، بدن نمی تواند گرما را به خوبی در خود حفظ کند. علاوه بر این، با کم شدن کالری های دریافتی بدن سرعت سوخت و ساز آن کم می شود و در نتیجه بدن انرژی کمتری برای گرم کردن خودش دارد.

۵- کمبود خواب دارید

خستگی مزمن می تواند سرعت سوخت و ساز بدن را کم کند و همین مسأله باعث می شود که تمام روز احساس سرما کنید.

۶- بدن تان کم آب است

بدن ما وقتی آب کافی نداشته باشد، نمی تواند خون را به درستی به گردش دربیاورد. همچنین، آب گرما را در خود حفظ می کند، بنابراین وقتی بدن تان کم آب شود، از این مزیت هم محروم می شوید.

۷- به اندازه ی کافی چربی نمی خورید

تمایل ما به خوردن غذای گرم و زیاد در فصل سرما بی دلیل نیست. چربی ها کمک می کنند احساس سیری و گرمای بیشتری کنیم.

۸- سیستم گردش خون بدن تان ضعیف است

اگر دست ها و پاهایتان همیشه سرد هستند اما هیچ بیماری مزمنی ندارید، ممکن است تنها مشکل تان ضعف طبیعی گردش خون بدن تان باشد. ورزش منظم و تب سوزنی می توانند به گرم شدن دست ها و پاهای شما کمک کنند.

۹- به اندازه ی کافی عضله ندارید

توده ی عضلانی در بدن تولید گرما می کند، در نتیجه بقیه ی قسمت های بدن گرم باقی می ماند. انجام منظم ورزش منجر به عضله سازی خواهد شد.

۱۲- زن هستید

گرچه دمای مرکزی بدن زن ها حدود ۰/۴ درجه بیشتر از مردها است، اما دمای دست های زنان به طور متوسط ۳ درجه پایین تر از مردان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *