8 تفاوت مهم غذای سگ خارجی با غذای سگ ایرانی!

تشخیص و فهمیدن تفاوت غذای سگ خارجی با غذای سگ ایرانی شاید برای شما مشکل باشد چراکه ویژگی‌ها مختلفی در غذای سگ وجود دارد که باعث تفاوت آن در برندهای خارجی و ایرانی می‌شود. با توجه به این موضوع و وجود برندهای مختلف ایرانی و خارجی ما سعی کردیم برترین برندها را جمع‌آوری کرده و به بررسی و توضیح تفاوت بین آن‌ها بپردازیم تا شما بتوانید بهترین غذا و برند را برای سگ خود انتخاب کنید و سلامت و شادابی را به حیوان خانگی خود هدیه دهید.

امروز قصد داریم تا یک بار برای همیشه تفاوت غذای سگ خارجی را ایرانی را خدمت شما بیان کنیم و این شما هستید که باید بهترین انتخاب را برای حیوان دلبندتان انجام دهید. در نظر داشته باشید که استفاده از یک غذای کامل برای سگ شما، علاوه بر سیر کردن سگ شما باید جنبه تقویتی نیز داشته باشد تا از احتمال ابتلا به خیلی از بیماری‌ها در آینده جلوگیری کند. ما در این مقاله مهم‌ترین تفاوت‌ها را در لیست زیر جمع‌آوری کرده و در ادامه به توضیح کامل هرکدام می‌پردازیم.

 1. کنترل و بررسی کیفیت
 2. تجربه استفاده از برندها
 3. قیمت محصولات
 4. تنوع محصولات
 5. ارزش غذایی
 6. متریال باکیفیت
 7. بسته بندی
 8. طمع و بو

معرفی برندهای غذای سگ ایرانی و غذای سگ خارجی

قبل از اینکه تفاوت‌های غذای سگ خارجی با ایرانی را بیان کنیم، نیاز است که برندهای مطرح ایرانی و خارجی را بشناسید تا زمانی که اسم برندی به گوشتان خورد بدانید ایرانی است یا خارجی!

برندهای غذای سگ ایرانی و غذای سگ خارجی - پت خونه

برندهای معروف ایرانی :

 • مفید
 • فیدار
 • بوفالو
 • وودوو
 • سلبن
 • نوتری پت

برندهای معروف خارجی :

 • رویال کنین ROYAL CANIN
 • رفلکس REFLEX
 • مونلو MONELLO
 • جوسرا JOSERA
 • هپی داگ HAPPY DOG

1- کنترل و بررسی کیفیت

همان‌طور که می‌دانید مسئولین کشور ما، اهمیتی به حیوانات نمی‌دهند و این موضوع باعث شده است که از اکثر بررسی‌ها و کنترل‌ها جلوگیری کنند. درنتیجه با توجه به عدم کنترل کیفیت برندهای ایرانی از طرف دولت و عدم بررسی شکایت‌های متعدد از کیفیت غذاهای تولیدشده، از پیشرفت و تولید یک محصول بسیار باکیفیت جلوگیری شده و برندهای ایرانی در مقایسه با برندهای خارجی تمامی استانداردهای کافی را ندارند. درنتیجه اولین تفاوت غذای سگ خارجی با ایرانی این است که کنترل کیفیت در برندهای خارجی بسیار بیشتر است.

2- تجربه

برندهای خارجی ازجمله رویال کنین، رفلکس و … به دلیل داشتن قدمت بیشتر،  تجربه بیشتری نسبت به برندهای ایرانی دارند. البته ناگفته نماند که یک سری برندهای ایرانی ممکن است قدمت بیشتری داشته باشند ولی بیاید از این موضوع غافل نشویم که محصولات خارجی به دلیل صادر شدن به تمام نقاط جهان بسیار زیر ذره‌بین دولت‌ها هستند و مجبور هستند بیشتری تلاش خود را برای تولید یک محصول باکیفیت، انجام دهند.

3- قیمت

 در کشور ما به دلیل عدم دادن مجوز برای واردات محصولات غذای سگ، اکثر جنس‌ها به روش‌های مختلف وارد می‌شوند که همین امر سبب افزایش قیمت این محصولات در کشورمان شده است. برای مثال محصولات رویال کنین، جوسرا و … افزایش چشمگیری در قیمتشان به وجود آمده است. ولی این موضوع در مورد برندهای ایرانی ازجمله مفید، فیدار و … وجود ندارد. برندهای ایرانی نسبت به برندهای خارجی بسیار مقرون‌به‌صرفه و ارزان‌تر هستند و گزینه بسیار مناسبی برای سگ‌های حمایتی می‌باشند. 

4- تنوع محصولات

همان‌طور که می‌دانید در کل دنیا تعداد زیادی نژاد مختلف سگ وجود دارد که هرکدام از آن‌ها منحصربه‌فرد هستند و قطعاً با یکدیگر فرق می‌کنند. حال شرکت‌های تولیدکننده غذای سگ در سرتاسر جهان اقدام به تولید غذاهای خاص برای هر نژاد کرده‌اند. یکی از آن برندها برند رویال کنین است. برندهای خارجی با در نظر گرفتن مشکلات سگ‌ها، چه ازنظر درمانی و چه ازنظر فیزیکی و … محصولات متنوع‌تری را نسبت به برندهای غذای سگ ایرانی تولید می‌کنند.

برای مثال خیلی از برندها با توجه به نژاد سگ، دانه‌های غذای خشک را طوری طراحی می‌کنند که مناسب فک و پوزه آن نژاد سگ باشد که در زمان جویدن غذا به مشکل برنخورد، و خب این موضوع در داخل برندهای غذای سگ ایرانی دیده نمی‌شود. در برندهای خارجی مانند رویال کنین غذاهایی وجود دارند که جنبه درمانی دارند و شما می‌توانید با توجه به مشکل و یا بیماری سگ خود، آن غذاها را تهیه کنید تا هم نیاز غذایی سگ خود را برطرف کنید و هم از خاصیت دارویی غذاها استفاده کنید.

5- ارزش غذایی

برندهای خارجی به دلیل وجود تیم‌های فوق تخصص پزشکی و تغذیه حیوانات، از مواد و فرمول‌هایی استفاده می‌کنند که علاوه بر برطرف کردن نیازهای غذایی حیوانات باعث تقویت سیستم بدن حیوان می‌شوند. ممکن است در داخل توضیحات غذاهای برندهای ایرانی یک سری خصوصیات ازجمله تقویت سیستم ایمنی بدن و … نوشته‌شده باشد ولی به دلیل کیفیت پایین متریال غذای سگ، تأثیر چندانی در تقویت بدن سگ شما نخواهد داشت. این موضوع در حالی است که در برندهای خارجی به دلیل استفاده از مواد اولیه بسیار باکیفیت و فرمول‌های خاص، تأثیر چندین برابری دارد.

6- متریال با کیفیت

در خیلی از کشورها به دلیل مقرون‌به‌صرفه شدن محصولات خود، از مواد اولیه‌ای استفاده می‌کنند که تولید خودشان است. برای مثال یک سری از برندهای اروپایی و آمریکایی برای تهیه غذای سگ خود از گوشت‌هایی استفاده می‌کنند که تولید خودشان است. همین موضوع باعث افزایش بسیار زیاد کیفیت غذای سگ می‌شود. این موضوع در حالی است که برندهای ایرانی اهمیتی به استفاده از گوشت‌های تازه و بهداشتی نمی‌دهند و همین موضوع یکی از دلایل کم بودن کیفیت غذای های برند ایرانی می‌باشد.

7- بسته بندی

 بسته‌بندی محصولات یکی از آیتم‌هایی است که باید به آن توجه کنید. غذاهای مخصوص سگ‌ها دارای بوی خاصی می‌باشند که برای سگ‌ها بسیار جذاب است حال اگر بسته‌بندی درستی انجام‌نشده باشد، بعد از باز شدن بسته غذا، بعد از مدتی کوتاه تمامی بوی آن از بین می‌رود و باعث می‌شود که سگ شما نسبت به آن غذا دیگر تمایلی نداشته باشد و شما مجبور شوید تا یک غذای تازه‌تر تهیه کنید. این موضوع در برندهای خارجی رعایت می‌شوند و شما زمانی که درب غذا را باز می‌کنید یک زیپ هم قرار دارد که شما می‌توانید بعد از برداشتن میزان کافی از غذا درب آن را ببندید بدون اینکه بوی محصول از بین برود. 

8- طعم و بو

محصولات ایرانی به دلیل استفاده از گوشت‌های درجه ۲ و ۳ در بحث تولید غذای سگ، ممکن است دارای طعم و بوی جذابی برای سگ شما نباشد. در مورد برندهای خارجی به دلیل طعم و بوی فوق‌العاده و همچنین ماندگاری بسیار بالا، انتخاب بهتری برای سگ‌های کم‌اشتها می‌باشند. یک نکته‌ای که وجود دارد این است که سگ‌ها طعمی را حس نمی‌کنند (یعنی حس چشایی ندارند) بنابراین چیزی که باعث می‌شود جذب یک غذا شوند بوی غذا است. 

تفاوت غذای سگ خارجی و غذای سگ ایرانی

سخن آخر :

ما در این مقاله سعی کردیم تمامی تفاوت‌های غذای سگ خارجی با غذای سگ ایرانی را به شما عزیزان بگوییم. در نظر داشته باشید که پت خونه این مقاله را برای اطلاعات عمومی بیشتر شما عزیزان قرار داده است و نباید دید شما نسبت به محصولات ایرانی عوض شود. 

غذاهای سگ ایرانی نیز می‌توانند برای سگ شما جذاب باشند. همچنین این محصولات ایرانی به دلیل قیمت مناسب بسیار مورد استقبال صاحبان سگ قرارگرفته‌اند و در این‌ بین برندهایی وجود دارند که ازنظر کیفیت با برندهای خارجی در حال رقابت هستند. برای مثال برند سلبن (CELEBONE) در حال رقابت با برند رویال کنین می‌باشد و توانسته رضایت خیلی از مشتری‌ها را به خود جلب کند. حال انتخاب با شماست که چه غذایی برای سگ دوست‌داشتنی خود تهیه کنید. 

ما در سایت پت خونه  با قرار دادن برترین و متنوع ترین برندهای غذای سگ ایرانی و خارجی، انتخاب را برای شما دوست داران سگ بسیار راحت کرده ایم. شما می‌توانید تمامی غذاهای باکیفیت خارجی و ایرانی را در سایت ما مشاهده کرده و باقیمت مناسب خریداری کنید و در کمترین زمان ممکن درب منزل خود تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *