نکاتی درباره شستشوی صحیح موها

نکاتی درباره شست‌وشوی صحیح موها

نکاتی درباره شستشوی صحیح موها

افراد قبل از شستن موهایشان بهتر است آنها را شانه بزنند. این کار علاوه بر از بین بردن در هم رفتگی‌های مو، آلودگی و سلول‌های مرده پوست سر را از آن جدا می‌کند و به همین دلیل شستشوی موها بهتر صورت می‌گیرد.

پیش از ریختن شامپو روی موها حتما افراد باید موهایشان را با آب ولرم به مدت حدود 30 ثانیه خیس کنند, دقت شود که آب خیلی داغ نباشد چراکه به بافت موها آسیب می‌رساند.

افراد شامپو را مستقیم روی موهایشان نریزند و ابتدا مقداری شامپو را روی دستشان بریزند و دست‌ها را به هم بمالند تا کمی کف کند و سپس کف را روی ریشه موها بکشید.

شامپو را پس از رقیق‌کردن روی دست، روی ریشه مو بمالند و آن را روی ساقه موها به سمت پایین و در طول مو پخش کنند. در عین حال با انگشتانشان به نرمی موها و پوست سر را مالش دهند ولی هرگز موها را چنگ نزنند و در بالای سر جمع نکنند.

این کار باعث در هم پیچیدن موها و سخت شانه شدن آنها، ریزش موها و حتی کنده شدن پوسته سر بر اثر ایجاد فشار روی پوست سر می‌شود.

همچنین چنگ‌زدن موها باعث آسیب به موها می‌شود. مدت زمان مناسبی که شامپو برای تمیزکردن موها باید روی سر باقی بماند نباید بیشتر از یک دقیقه طول بکشد.

همین مدت زمان برای تمیزکردن موها کافی است. ماساژ در هر نقطه بدن به آن آرامش و احساس خوبی می‌دهد. این مساله در مورد پوست سر و موها نیز کاملا صدق می‌کند و نیز باعث گردش خون بهتر در پوست سر می‌شود. بنابراین بعد از شستشو باید موها را با آب ولرم شست.

شستشوی صحیح موها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *