طبق تحقیقات جدید با استفاده از گام شمار هنگام راه رفتن می‌تواند به پیشگیری از سکته کمک کنید

گام شمار هنگام راه رفتن

با استفاده از این وسیله هنگام راه رفتن، طبق تحقیقات جدید، می‌تواند به پیشگیری از سکته کمک کند

محققان در افرادی که از این وسیله برای بهینه سازی برنامه پیاده روی خود استفاده کردند، بهبود “قابل توجهی” در فشار خون و سطح فعالیت بدنی مشاهده کردند.

با افزایش سن، خطر سکته مغزی ما افزایش می یابد، برخی از تحقیقات حتی نشان می دهد که شیوع سکته مغزی با هر دهه بعد از 45 سالگی دو برابر می شود. شما احتمالاً از قبل می دانید که مدیریت ریسک شما به معنای هدف قرار دادن عواملی مانند فشار خون، قند خون، کلسترول و وزن برای حفظ سلامت قلب است – اما با افزایش سن، کنترل این معیارها می تواند دشوار باشد.

یکی از بهترین راه ها برای حفظ سلامت قلب، ورزش منظم است که می تواند با افزایش سن با درد، ناراحتی و موانعی همراه باشد. با این حال، یکی از اشکال حرکت که معمولاً در هر سنی در دسترس است، پیاده روی است – و اکنون، تحقیقات جدید نشان می دهد که بهینه سازی برنامه پیاده روی شما به روش خاصی می تواند به ویژه در مدیریت آن عوامل خطر سکته مغزی مختلف قدرتمند باشد.

یک بررسی سیستماتیک و متاآنالیز منتشر شده در ژوئن 2024 در BMC Geriatrics هشت مطالعه را با مشارکت 1546 شرکت کننده بین 60 تا 85 سال تجزیه و تحلیل کرد. این مطالعات نتایج برنامه های پیاده روی مبتنی بر گام شمار را برای افراد مسن بررسی کردند و اندازه گیری کردند که چگونه استفاده از گام شمار یا دستگاه پوشیدنی مشابه می تواند بر سطح فعالیت فرد و به طور غیرمستقیم بر سلامت قلب او تأثیر بگذارد.

برنامه‌های پیاده‌روی مورد بررسی محققان شامل دو تا سه بار در هفته، با جلسات 40 تا 60 دقیقه‌ای در مدت چهار تا 26 هفته بود.

در میان این نمونه‌ها، محققان دریافتند که شرکت در برنامه‌های پیاده‌روی مبتنی بر گام‌شمار منجر به بهبود «قابل توجه» در سطوح فعالیت بدنی و فشار خون سیستولیک می‌شود – یا عدد بالایی در خوانش فشار خون، که فشار خروج خون از قلب را نشان می‌دهد. با این حال، در فشار خون دیاستولیک، عدد پایین در خوانش که نشان دهنده فشار رگ های خونی در هنگام استراحت قلب بین ضربان است، تغییر قابل توجهی مشاهده نشد.

محققان همچنین بهبود سطح قند خون و تأثیر کمی بر تری گلیسرید، نوعی چربی در خون شما که بدن برای انرژی از آن استفاده می کند، مشاهده کردند، اگرچه سطوح بالای آن می تواند خطر بیماری قلبی را افزایش دهد.

اگر به دلیل سن یا سطح انرژی خود احساس آمادگی برای تمرین ندارید، گنجاندن پیاده روی روزانه در برنامه خود، راهی ساده و مؤثر برای حرکت دادن بدن و محافظت از سلامتی شماست. یک گام شمار اضافه کنید تا به شما کمک کند انگیزه و مسئولیت پذیری خود را حفظ کنید – و خودتان تأثیرات عمیق آن را بر سطح فعالیت و سلامت قلب خود ببینید.

منبع: thehealthy

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *