8 ایده برای کاغذ دیواری اتاق نشیمن

ایده کاغذ دیواری اتاق نشیمن

وقتی نیاز به استراحت داریم یا پس از یک روز سخت کاری می‌خواهیم با خانواده وقت بگذرانیم، اتاق نشیمن جایی است که احتمالا به آن مراجعه می‌کنیم.

در اتاق نشیمن تفریحاتی مثل دیدن فیلم و برنامه‌های تلویزیونی، گوش‌دادن به موسیقی، بازی‌کردن، خوردن عصرانه و… وجود دارد که این اتاق را به فضایی گرم و دلنشین تبدیل کرده‌است. حال اگر همه چیز در این محیط زیبا و آرامش‌بخش باشد اما دکوراسیون آن به درستی طراحی نشود، بخش زیادی از حال خوب ما، از بین می‌رود.

تأثیر دکوراسیون در حس‌و‌حال یک محیط به قدری زیاد است که درصورت طراحی اشتباه، آرامش محیط را مختل می‌کند. در عوض اگر دکوراسیون به درستی طراحی شود، فضای اتاق نشمین گرم‌تر و صمیمی‌تر می‌شود و وقت‌گذراندن در آن لذت‌بخش‌تر خواهد بود.

کاغذ دیواری منزل یکی از تأثیرگذارترین المان‌ها برای تزیین و دیزاین دکوارسیون خانه و اتاق نشیمن است. به کمک کاغذ دیواری می‌توان گرمای بیشتری به فضا بخشید. همچنین می‌توان به کمک کاغذ دیواری کاری کرد که اتاق نشیمن بزرگ‌تر یا دل‌بازتر به‌نظر برسد و حتی مشکل نور کم آن نیز حل شود.

در ادامه این مقاله همه چیز را درباره کاغذ دیواری توضیح داده و چند ایده و مدل برای کاغذ دیواری نشیمن به شما معرفی خواهیم کرد.

کاغذ دیواری نشیمن باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

کاغذ دیواری هال، نشیمن و پذیرایی

همان‌طور که گفتیم، حفط آرامش و گرم‌بودن محیط، یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی است که برای تهیه کاغذ دیواری نشیمن باید به آن توجه کنید. اما غیر از این مورد، چند نکته دیگر نیز برای انتخاب کاغذ دیواری نشیمن وجود دارد.

کاغذ دیواری تنها المان تأثیرگذار در دکوراسیون نیست. وسایلی مثل مبل، فرش، میز تلویزیون، پرده، لوستر و… نیز در طراحی دکوراسیون دخیل هستند. کاغذ دیواری باید از نظر رنگ، طرح و سبک با سایر اجزاء هماهنگ باشد. ناهماهنگی بین المان‌های دکوراسیون یکی از مشکلاتی است که در اکثر طراحی‌ها وجود دارد.

حال قصد داریم با چند مثال ساده این موضوع را توضیح می‌دهیم تا بتوانید این مشکل را به آسانی رفع کنید. بهتر است سبک المان‌های مختلف با هم یکی باشند. برای مثال کاغذ دیواری کلاسیک و فرش‌های مدرن با هم هم‌خوانی ندارند و دکوراسیون را دچار مشکل می‌کنند.

یک مثال دیگر، هم‌خوانی طرح کاغذ دیواری با المانی مثل مبل است. اگر کاغذ دیواری طرح‌دار مثل طرح گل را انتخاب می‌کنید، حتما به این موضوع دقت نمایید. بهتر است هر دو المان دارای طرح‌های بزرگ و تکرارشونده نباشند. اگر مبل ما طرح گل‌های بزرگ دارد، بهتر است کاغذ دیواری ساده‌تر یا با طرح‌های کوچک‌تر باشد.

این نکته برای پرده نیز وجود دارد. بهتر است بین کاغذ دیواری و پرده، یکی با طرح شلوغ‌تر و دیگری با طرح ساده‌تر باشد. طرح یکسان پرده و کاغذ دیواری همان مشکلی را به‌وجود می‌آورد که درباره مبل توضیح دادیم.

اگر هر دو طرح یکسانی داشته‌باشند، نتیجه نهایی بسیار شلوغ و آشفته خواهد بود. این هماهنگی برای سایر المان‌ها نیز صدق می‌کند. برای مثال سبک کاغذ دیواری باید با سبک لوستر و میز تلویزیون هم‌خوانی داشته و دو گونه جدا از هم نباشد.

کدام رنگ برای کاغذ دیواری اتاق نشیمن مناسب‌تر است؟

برای انتخاب رنگ دوباره باید به موضوع قبل برگردیم. هماهنگی بین اجزاء که منجر به زیبایی یا زشتی دکوراسیون می‌شود. قطعا انتخاب رنگ‌هایی که هیچ اشتراکی باهم ندارند، فضایی کسل‌کننده و آشفته را به وجود می‌آورد.

علاوه‌بر این موضوع، برای انتخاب رنگ چند نکته مهم دیگر نیز وجود دارد. نکته اول این است که شما می‌خواهید اتاق نشیمن چه حس و‌حالی داشته‌باشد. اگر دوست دارید اوقات فراغت خود را در فضایی آرام بگذرانید، باید از رنگ‌های تند و تیز فاصله بگیرید. رنگ‌های روشن و ملیح بهترین انتخاب برای شما هستند.

همچنین اگر دوست دارید اوقات فراغت شما در محیطی پر از هیجان و انرژی بگذرد، باید رنگ‌های سرد و بی‌روح را کنار گذاشته و به سراغ رنگ‌های گرم‌تر و بانشاط‌تر بروید. رنگ‌هایی مثل قرمز، نارنجی، بنفش و… بهترین انتخاب برای این حس‌و‌حال هستند.

علاوه بر حس‌و‌حال فضا، اندازه اتاق نشیمن نیز در انتخاب رنگ کاغذ دیواری تأثیرگذار است. برای نشیمن کوچک نباید رنگ‌های خیلی تیره را استفاده کنید. برعکس، رنگ‌های روشن، باعث دل‌بازترشدن فضای اتاق نشیمن خواهند شد. درباره تأثیر کاغذ دیواری روی بزرگ نشان‌دادن فضا، نکات دیگری نیز وجود دارد که به طرح آن مربوط می‌شود. این نکات را در قسمت بعد بررسی خواهیم کرد.

نکته دیگری که برای انتخاب رنگ کاغذ دیواری باید به آن توجه کنید، میزان نورگیر اتاق نشیمن است. اگر این فضا پنجره و نورگیر مناسب ندارد، می‌توانید به کمک طرح‌ها و رنگ‌های خاصی از کاغذ دیواری این مشکل را کم‌رنگ کنید. برای مثال رنگ‌هایی مثل سفید که بازتاب نور خوبی دارند، مناسب فضاهای بدون نورگیر یا با نورگیر کم هستند. همچنین طرح‌های اکلیلی که داخل خود شاین دارند، نور را بازتاب داده و فضا را روشن‌تر خواهند کرد.

معرفی 8 مدل جذاب برای کاغذ دیواری نشیمن و پذیرایی

انواع کاغذ دیواری

تا به این‌جا نکاتی را بررسی کردیم که لازم است پیش از انتخاب کاغذ دیواری نشیمن آن‌ها را بدانید. حال قصد داریم بگوییم که چه طرح‌هایی از کاغذ دیواری برای این فضا مناسب‌تر هستند. البته در این قسمت سلیقه شما اولین اصلی است که باید به آن توجه کنید.

طرح‌هایی که در ادامه معرفی می‌کنیم بخشی از پرطرفدارترین انواع طرح و مدل کاغذ دیواری هستند که می‌توانید از آن‌ها ایده بگیرید.

کاغذ دیواری طرح سنگ

کاغذ دیواری طرح سنگ یکی از مدل‌های مدرن کاغذ دیواری است که جایگزین نماهای سنگ طبیعی شده‌است. زیبایی این طرح همانند سنگ طبیعی بوده و جذابیت زیادی دارد. طرح سنگ دارای نمونه‌های مختلفی از سنگ مثل سنگ مرمر است که رنگ‌های و جزئیات مختلفی دارد.

کاغذ دیواری داماسک

اگر به دنبال یک طرح با رنگ‌های لاکچری هستید که روشنایی را به اتاق نشیمنن یا سالن پذیرایی خانه شما اضافه کند، خرید کاغذ دیواری داماسک بهترین انتخاب است. کاغذ دیواری طرح داماسک نیز از دسته مدل‌های کلاسیک و لوکس بوده و طرفداران زیادی دارد. کاغذ دیواری داماسک انواع مختلف از طرح و مدل ها مثل طرح تک گل داماس، داماسک برجسته، ترکیب گل داماسک و پتینه و … را شامل می شود.

کاغذ دیواری سه بعدی

کاغذ دیواری طرح سه ‌بعدی همان تغییر شگفت‌انگیزی است که می‌توانید در فضای نشیمن ایجاد کنید. این مدل کاغذ دیواری طراحی بسیار به‌روز و خاصی دارد و می‌تواند جذابیت دکوراسیون شما را چندین برابر کند. اگر قصد دارید فضای اتاق نشیمن را بزرگ‌تر نشان دهید، می‌توانید از کاغذ دیواری سه ‌بعدی برای پوشاندن دیوار کانونی مثل دیوار پشت تلوزیون استفاده نمایید.

کاغذ دیواری گلدار

کاغذ دیواری گلدار یا طرح گل

کاغذ دیواری طرح گل‌دار یکی از مدل‌های کلاسیک است که تنوع بالایی داشته و انتخاب اول اکثر افراد برای کاغذ دیواری است. کاغذ دیواری گلدار مدل‌های به‌روزی دارد که با المان‌های مدرن ترکیب شده‌ و در دکوراسیون‌های مدرن نیز استفاده می‌شود. خرید کاغذ دیواری گلدار از دیرباز پرطرفدار و محبوب بوده و اولین طرح کاغذ دیواری است که در دنیا ساخته‌ شده‌است.

کاغذ دیواری راه راه

خرید کاغذ دیواری راه‌ راه یکی از روش هایی است که به بهبود حالت پذیرایی، هال و اتاق نشیمن کمک می‌کند. اگر خطوط این طرح به‌صورت عمودی باشند، دیوارهای شما را بلند‌تر نشان داده و فضای دل‌بازتری می‌سازد. خطوط افقی نیز باعث ایجاد خطای دید می‌شوند و فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهند.

کاغذ دیواری طرح آجر

یکی دیگر از طرح‌های کلاسیک و پرطرفدار برای اتاق نشیمن، کاغذ دیواری طرح آجری است. این طرح همانند طرح سنگ، جایگزین بسیار خوبی برای نمای آجر طبیعی بوده و نصب راحتی دارد. طرح آجری را می‌توانید با رنگ‌هایی مثل قرمز، قهوه‌ای مشکی، طوسی و حتی سفید تهیه کرده و با سایر اجزاء دکوراسیون خود ست کنید.

کاغذ دیواری طرح چوب

کاغذ دیواری طرح چوب یکی از مدل‌های بسیار پرطرفدار است که به تازگی ترند شده و در تمام دکوراسیون‌ها جا دارد. این طرح حس نوستالژی کلبه‌های چوبی را به فضا می‌بخشد و آرامشی وصف‌نشدنی را در اتاق نشیمن ایجاد می‌کند.

اگر طرفدار دکوراسیون‌های مینیمال با رنگ روشن هستید، می‌توانید طرح چوب با رنگ سفید یا طوسی را سفارش دهید.

کاغذ دیواری ساده و شیک

کاغذ دیواری طرح ساده و رنگی انتخاب همیشگی افرادی است که دوست ندارند با طرح‌های پیچیده، فضای نشیمن خود را آشفته کنند. طرح ساده زیبایی‌های خاص خود را دارد و باعث می‌شود که سایر اجزاء دکوراسیون بیشتر به چشم بیایند.

اگر قصد دارید که یک مبل خاص یا فرشی با طرح بسیار خاص تهیه کنید، حتما برای دیوارها از کاغذ دیواری ساده استفاده نمایید ترکیب دکوراسیون شما چشم‌نواز باشد.

جمع‌بندی

در این مقاله به بررسی دکوراسیون یکی از فضاهای خانه یعنی اتاق نشیمن پرداختیم. گفتیم که این فضا محل استراحت و گذران اوقات فراغت ما با خانواده یا مهمان‌های صمیمی است. به همین علت باید دکوراسیونی گرم و زیبا داشته‌باشد تا بتواند احساس صمیمیت و راحتی را تکمیل کند. همچنین گفتیم که کاغذ دیواری جایگاه ویژه‌ای در طراحی دکوراسیون اتاق نشیمن دارد و می‌تواند روی حس‌و‌حال آن تأثیر گذارد.

گفتیم که می‌توان به کمک رنگ کاغذ دیواری و انتخاب اجزاء دکوراسیون کاری کرد که فضای اتاق نشیمن دل‌باز‌تر و روشن‌تر به‌نظر برسد. همچنین جذاب‌ترین طرح‌های کاغذ دیواری برای اتاق نشیمن را معرفی کردیم. این طرح‌ها عبارت‌اند از: طرح سنگ، طرح چوب، طرح آجر، طرح ساده و رنگی، طرح آب‌رنگی، طرح سه‌بعدی، طرح گل‌دار و طرح راه‌راه.

خرید کاغذ دیواری

شما می‌توانید تمام طرح‌های کاغذ دیواری معرفی شده به اضافه صدها طرح و مدل کاغذ دیواری متنوع دیگر را از سایت و فروشگاه های آنلاین کاغذ دیواری مثل منزل، والینو، دیجی کالا و ترب با قیمت و کیفیت عالی خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *