10 ترفند برای رفع استرس

اگر استرس دارید، چه ناشی از کارتان باشد چه مسائل شخصی، اولین قدم برای احساس بهتر، شناسایی علت آن است.
غیر مفیدترین کاری که می توانید انجام دهید این است که برای مقابله با استرس به چیزهای ناسالمی مانند سیگار یا مشروب روی بیاورید.
کنترل نکردن اوضاع و بی عملی می تواند مشکلات شما را بدتر کند.
برخی از کلیدهای مدیریت خوب استرس، تقویت قوای عاطفی، کنترل اوضاع، داشتن یک شبکه اجتماعی خوب و داشتن دیدگاهی مثبت است.

10 ترفند برای رفع استرس

کاری که می توانید برای مقابله با استرس انجام دهید:

این 10 پیشنهاد را برای کاهش استرس امتحان کنید:

فعال باشید

ورزش باعث از بین رفتن استرس شما نمی شود، اما می تواند شدت احساسات منفی شما را کم کند، افکار شما را منظم کند و به شما کمک کند با مشکلات خود با آرامش بیشتری روبرو شوید.

کنترل اوضاع را به دست بگیرید

اگر فکر می کنید نمی توانید کاری در مورد مشکلتان انجام دهید، استرس شما می تواند بدتر شود. آن احساس از دست دادن کنترل یکی از دلایل اصلی استرس و عدم احساس خوب بودن است. عمل کنترل کردن به خودی خود توانمند کننده است و بخش مهمی از یافتن راه حلی است که شما را راضی می کند، نه شخص دیگری.

با مردم ارتباط برقرار کنید

یک شبکه حمایتی خوب از همکاران، دوستان و خانواده می تواند مشکلات کاری شما را کاهش دهد و به شما کمک کند مسائل را از زاویه دیگری ببینید. فعالیت هایی که با دوستان انجام می دهیم می تواند به ما در آرامش و کاهش استرس کمک کند. صحبت کردن در مورد مشکلات با یک دوست نیز ممکن است به شما در یافتن راه حل برای آنها کمک کند.

به خودتان زمان اختصاص دهید

بسیاری از ما ساعت های طولانی کار می کنیم، به این معنی که اغلب به اندازه کافی برای انجام کارهایی که واقعا از آنها لذت می بریم وقت نمی گذاریم. مهم است که برای معاشرت، استراحت یا ورزش کمی وقت بگذارید. می توانید سعی کنید چند شب در هفته را برای گذراندن وقت با کیفیت برای خودتان، جدا از کار، در نظر بگیرید.

خودتان را به چالش بکشید

برای خودتان اهداف و چالش هایی تعیین کنید، چه در محل کار و چه خارج از آن، مانند یادگیری یک زبان جدید یا یک ورزش جدید. این کار می تواند به افزایش اعتماد به نفس شما کمک کند. این ممکن است به شما کمک کند با استرس مقابله کنید. همچنین می تواند باعث شود که بخواهید کارهایی انجام دهید و فعال باشید.

از عادات ناسالم اجتناب کنید

به الکل، سیگار و کافئین به عنوان راه های مقابله با استرس تکیه نکنید. آنها ممکن است تسکین موقتی ایجاد کنند، اما در دراز مدت، این عصاها مشکلات شما را حل نمی کنند. آنها فقط مشکلات جدیدی ایجاد می کنند. بهترین کار این است که با علت استرس خود مقابله کنید.

به دیگران کمک کنید

شواهد نشان می دهد افرادی که به دیگران کمک می کنند، از طریق فعالیت هایی مانند داوطلبی یا کارهای اجتماعی، اغلب انعطاف پذیرتر می شوند. اگر وقت ندارید داوطلب شوید، سعی کنید هر روز به کسی لطف کنید. این می تواند به کوچکی کمک به کسی برای عبور از خیابان یا رفتن به خرید قهوه برای همکاران باشد.

10 ترفند برای رفع استرس

هوشمندانه کار کنید نه سخت

هوشمندانه به معنای اولویت بندی کار شماست، تمرکز بر روی کارهایی که واقعاً تفاوت ایجاد می کنند. کم اهمیت ترین کارها را برای آخر بگذارید. بپذیرید که برای همه چیز وقت نخواهید داشت.

سعی کنید مثبت باشید

به دنبال نکات مثبت زندگی و چیزهایی که بابت آنها سپاسگزار هستید باشید. سعی کنید هر شب 3 موردی را که خوب پیش رفته اند یا بابت آنها سپاسگزار هستید یادداشت کنید.

چیزهایی را که نمی توانید تغییر دهید بپذیرید

تغییر دادن یک موقعیت دشوار همیشه ممکن نیست. سعی کنید روی چیزهایی که کنترل دارید تمرکز کنید. به عنوان مثال، اگر شرکت شما در حال تعدیل نیرو است، می توانید روی چیزهایی که می توانید کنترل کنید، مانند جستجوی شغل جدید، تمرکز کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *